Solidarnost mještana Općine Velika sa mještanima područja pogođenim potresom

Nakon što je 29.12.2020. u podnevnim satima Petrinju, Sisak, Glinu i okolicu pogodio snažan potres koji se osjetio čak i na našem podučju, pokrenuta je inicijativa prikupljanja potrepština za potresom pogođena područja i stanovnike koji su nažalost ostali bez svojih domova. U koordinaciji pripadnika DVD-a Velika, Općinom Velika i Udrugom Veličanka prikupljene su razne potrepštine: hrana, higijenske potrepštine, grijalice, cerade, odjeća te je osam kombija krenulo put potresom pogođenih područja.

Općina Velika uključila se u akciju te uplatila 30.000,00 kuna donacije za pomoć stradalima u potresu.

Ovim put Općina Velika se zahvaljuje svima koji su u skladu sa svojim mogućnostima donirali potrepštine za one najpotrebitije.