Polaganjem vijenaca obilježena 29. godišnjica pogibije jedanaest hrvatskih branitelja na Bazi Papuk

Na današnji dan prije 29. godina u blizini Baze Papuk tragično je stradalo 11 hrvatskih branitelja, među kojima i naš sumještanin Ivica Zlomislić. Tog nesretnog 2. prosinca 1991, godine ophodnja u kojoj su bili Vinko Tomašević, Davor Dragić, Tomo Perić, Tomislav Pranjković, Ivica Zlomislić, Branko Peći i Damir Pišmiš, imala je zadaću prevesti stručne osobe, Tomislava Vužića Mohenskog i Anđelka Tule koji su došli iz Samobora na mjesto gdje je bila smještena brigada veze. Na svoje odredište nikad nisu stigli. Na samom radio relejnom mjestu nalazio se i dozapovjednik bojne Jozo Koutni i Tade Nikić koji su, čuvši pucnjavu, krenuli pomoći, no i sami su ubijeni iz neprijateljskog oružja.

Njima u čast danas su zamjenik općinskog načelnika koji obnaša dužnost općinskog načelnika Općine Velika Ivica Potočanac, predstavnici Udruge  hrvatskih dragovoljaca i branitelja Domovinskog rata Općine Velika, te obitelj Ivice Zlomislića položili vijence i zapalili svijeće na mjestu pogibije, a prije samog odlaska na mjesto pogibije položen je vijenac i zapaljene svijeće ispred spomen ploče postavljene u čast Ivici Zlomisliću na novom Društvenom domu u Radovancima.

Neka im je vječna slava i hvala!