Općini Velika je kroz Program podrške brdsko planinskim područjima, te Program održivog razvoja lokalne zajednice odobreno sufinanciranje od 500.000,00 kuna. Za projekt prenamjena/adaptacija zgrade proizvodno-poslovne namjene (poduzetnička zona Velika) odobreno je 300 tisuća kuna, a za rekonstrukciju javno društvene zgrade (uređenje stare zgrade Općine) je odobreno sufinanciranje od 200 tisuća kuna.

Potpisivanju ugovora sa Ministricom regionalnoga razvoja i fondova Europske unije Natašom Tramišak prisustovao je zamjenik općinskog načelnika koji obnaša dužnost općinskog načelnika Ivica Potočanac.