Općini Velika ocjena odličan za transparentnost proračuna

Institut za javne financije objavio je rezultate najnovijeg ciklusa istraživanja transparentnosti proračuna županija, gradova i općina. Istraživanjem je obuhvaćeno svih 576 lokalnih proračuna u Republici Hrvatskoj. Istraživanjem se željelo utvrditi količina i pravovremenost objavljenih dokumenata, te kvaliteta službenih stranica lokalnih jedinica. Otvorenost je mjerena brojem objavljenih proračunskih dokumenata na službenim internetskim stranicama lokalnih jedinica u razdoblju od studenog 2020. do travnja 2021. godine, a to su: godišnje izvršenje proračuna za 2019., polugodišnje izvršenje proračuna za 2020., prijedlog proračuna za 2021., izglasani proračun za 2021. i proračun za građane za 2021. Budući da se promatrala dostupnost pet proračunskih dokumenata, razina otvorenosti može se kretati od 0 do 5.

Institut za javne financije ocjenio je Općinu Velika sa maksimalnim brojem bodova, te je Općina Velika kao i prethodnih godina dobila ocjenu odličan za transparentonst proračuna.