Općini Velika dodijeljeno 393.667,00 kuna od Središnjeg državnog ureda za demografiju i mlade za poboljšanje materijalnih uvjeta u dječjim vrtićima

Općina Velika je kroz Program poboljšanja materijalnih uvjeta u dječjim vrtićima osigurala 393.667,00 kuna od strane Središnjeg državnog ureda za demografiju i mlade. Potpisane Ugovore svečano je uručila načelnica Sektora za demografski razvoj Ivana Udovičić koja je čestitala čelnicima općina i gradova koji su prepoznali značaj ulaganja u najmlađe i u obitelji kao demografski potencijal svojih područja. Ispred Općine Velika na uručivanju Ugovora prisustovao je Zamjenik općinskog načelnika koji obnaša dužnost općinskog načelnika Ivica Potočanac.
Općina Velika je prijavila projekt rekonstrukcije starog dječjeg vrtića u Velikoj, a nakon završetka rekonstrukcije dobio bi se prostor za još jednu vrtiću skupinu, odnosno povećanje kapaciteta vrtića za 25 djece. Projektom su obuhvaćeni građevinsko – obrtnički radovi, strojarski radovi, elektrotehnički radovi, uređenje dječjeg igrališta, te nabava opreme za vrtić.