21.5.2019. Udruzi Veličanka odobren je projekt "Ne bacajmo,stvarajmo!" koji će se provesti u partnerskoj suradnji s Općinom Velika. 80% troškova projekta sufinancira Fond za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost kroz Javni natječaj za sufinanciranje projekata zaštite okoliša organizacija civilnog društva. Tijekom 8 mjeseci trajanja projekta skupljati će se stari namještaj koji će se dalje prosljeđivati socijalno ugroženim stanovnicima županije. Na taj način ne štiti se samo okoliš nego i članovi društva koji nisu u mogućnosti nabaviti osnovni namještaj ili trenutno posjeduju namještaj u jako lošem stanju. Izravni korisnici projekta su starije osobe lošijeg socijalnog statusa s kojima je udruga u svakodnevnom kontaktu kroz provedbu drugih projekata.

Ukoliko posjedujete namještaj koji više ne namjeravate koristiti, a on može uz manje popravke i dalje biti u upotrebi ili poznajete osobe kojima bi bio takav namještaj potreban, molimo da nas kontaktirate:
• Osobnim dolaskom na: Trg bana Josipa Jelačića 36, Velika
• E-mailom: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.
• Mob: 099 503 1920