I ove godine će se održati Međunarodna smotra folklora "Čuvajmo običaje zavičaja" do 24. do 26. svibnja pod pokroviteljstvom predsjednice RH Kolinde Grabar-Kitarović.

Program započinje u petak, 24. svibnja s prijateljskom nogometnom utakmicom veterana NK Papuk, Velika i HNS Vatreni od 19 sati povodom obilježavanja 90. godišnjice NK Papuk, Velika, a program se nastavlja poslije utakmice u velikom šatoru od 21. sat nastupa Mate Bulić i glazbeni sastav Zlatne strune iz Đurđenovca.

Najrazličitije hrvatske specijalitete u rasponu od kulina, kobasica, slanine, čvaraka, pršuta, kotlovine, pa do dalmatinskih jela, ribe na gradele, raznih pita, fiš paprikaša, šarana na ražnju… možete doći probati na sad već tradicionalnom "Najdužem stolu u Hrvata" u subotu 25. svibnja od 19 sati na Trgu Josipa bana Jelačića nakon toga dodatno će vas razveseliti koncert tamburaškog sastava Zlatna dolina i Grooversa iz Rijeke koji sa zanimljivim repertoarom sastavljenim od brojnih hitova posljednjih šezdeset godina koji su harali svjetskim i našim glazbenim top ljestvicama će vas rasplesati, pa čak, i one koji imaju dvije ‘lijeve noge’.

U nedjelju se program smotrom sudionika folklora i nastupom u O.Š. Ivan Goran Kovačić u Velikoj.

Uz dobre vibracije okupane zlatnim slavonskim gostoprimstvom – zabava do zore je garantirana!

  • velika 01
  • velika 02
  • velika 03
  • velika 04
  • velika 04a
  • velika 05
  • velika 06
  • velika 07
  • velika 10
  • velika 11